Przejdź do treści

Ogłoszenia 15.08.2021

  1. Dziękuję mieszkańcom Dęby i Paluchowa za przygotowanie naszej świątyni oraz terenu wokół niej do przeżywania Dożynek Gminnych, za sprzątanie, koszenie trawy
  2. Dziś w naszym kościele o godzinie 15.00, odbędzie się uroczysta Msza Św. dożynkowa z naszej Gminy, a także otwarcie i poświęcenie świetlicy.
  3. Dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP /MB Zielnej/. Na każdej Mszy św. poświęcenie tegorocznych ziół, zboża i owoców. 
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na potrzeby Caritasu. Caritas informuje, iż te ofiary zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do prowadzonej wypożyczalni. Będą to przede wszystkim koncentratory tlenu wspierające naszych podopiecznych chociażby podczas walki z zakażeniem koronawirusem (obecnie dysponujemy  14 sztukami), a także łóżek pielęgnacyjnych, z których stale korzysta ponad 200 osób. Ilości te są niewystarczające, bowiem cały czas prowadzimy listę osób oczekujących na możliwość wypożyczenia.
  5. Od 19 do 22 sierpnia w Garbowie będzie się odbywało Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL). Jak ważne to wydarzenie dla młodych niech świadczy fakt, że każdego dnia będzie młodzieży towarzyszył jeden z biskupów lubelskich.
  6. Otrzymaliśmy prośbę o przekazanie informacji, że do 30 września 2021 r. każdy ma obowiązek wziąć udział w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Można tego dokonać przez Internet /www.spis.gov.pl/ lub przez telefon /22 279 99 99/.
  7. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Kościół domaga się od państwa zdrowej współpracy”; „Jak pielęgnować małżeństwo, by wciąż odkrywać w nim miłość?” oraz „Gość Niedzielny” a w nim „Dusza pacjenta – szpital jest nie tylko od tego żeby leczyć ciało” oraz „Przejście do nieba – jak na to zasłużyć?.
  8. Polecamy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, ale także tych, dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli; módlmy się zwłaszcza o sprzyjającą plonom pogodę.
  9. Rocznice: + Zofia CHABROS, Władysław ZIÓŁEK, Stanisława PIĄTEK, Stanisława SOKOŁOWSKA, Irena STEFANIAK, Ryszard STANIAK, Genowefa STĘPNIAK,
  10. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i życzę dobrego Dnia Pańskiego