Przejdź do treści

Ogłoszenia 15.01.2023 II Niedziela zwykła

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego państwu Marioli i Zbigniewowi MARUSZAKOM oraz państwu Anecie i Romanowi SKOWRONKOM
  2. Od 18-25 stycznia trwa w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał Święty Jan Paweł II. – „W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych solidarnie wokół Krzyża i Ewangelii”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu. 
  3. W sobotę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  4. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Jak się modlić by zostać wysłuchanym ?”; oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Jak umierali papieże ?. Dla dzieci jest jeszcze styczniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  5. Rocznice: + Janina RACZYŃSKA, Teodora KOBUS, Krystyna ROSA, Roman TRYBUŁA, Jan KOZAK, Henryk MIKOS, Aleksandra MARUSZAK, Stanisław KUTA, Barbara STANIAK, Stefan SUMOREK
  6. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.
  7. Plan Wizyty Duszpasterskiej

 

– czwartek 19.01 / 9.00 / – Węgielnica oraz Dęba od państwa Hanny

                                               i Jana CHABROSÓW – państwa Ewy i Andrzeja KĘSIKÓW

– piątek 20.01 / 9.00 / – Granice, Chabrosówka oraz Dęba od państwa Aliny

                                            i Jana ROJKÓW do państwa Krystyny i Jerzego CHABROSÓW