Przejdź do treści

Ogłoszenia 14 Niedziela zwykła 03.07.2022

  1. Dziękuję paniom Beacie SUMOREK – KOBUS i Halinie SUMOREK za sprzątanie kościoła
  2. Zapraszam od środy należących do Zespołu Synodalnego po odbiór materiałów
  3. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu dyżur – eucharystyczny pełni Choszczów, „ cicha taca „ na potrzeby naszej świątyni
  4. Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Odnowa naszych sił niech będzie również czasem wdzięczności Bogu za taką możliwość. Niech w tym czasie towarzyszy nam również rozsądek i ostrożność w korzystaniu z rozrywek. Wakacyjne statystyki są często zasmucające i zatrważające. Dzięki zdrowemu rozsądkowi wiele tragedii można uniknąć. Nie zapominajmy również o tych, którzy w te dni ciężko pracują, szczególnie o rolnikach, polecając ich naszej modlitwie.
  5. Przyjmowane są zapisy na 44 Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Drogowskazy wiary”. Szczegółowe informacje są podane w gablotce. Również w tym roku można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli ten Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zapisy są przyjmowane w parafiach do 25 lipca
  6. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Katolik na urlopie”; „W USA wygrało życie”,oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Wiara i wątpliwości”; „Szczera rozmowa z papieżem”. Dla dzieci jest nowy wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego  
  7. Rocznice: + Michał CHABROS, Tadeusz KOZAK, Stanisław KOZAK, Marian KOBUS, Stanisława CZARNAS, Zenobia RACZYŃSKA, Feliks OCHAL, Tadeusz KILIAN, Józef STĘPNIAK, Kazimierz AFTYKA, Krzysztof KOBUS, Roman STRÓŻEK, Stanisława STĘPNIAK, Tadeusz USAREK
  8. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.