Przejdź do treści

Ogłoszenia 12 Niedziela zwykła 19.06.2022 r

  1. Dziękuję paniom Irenie KOBUS i Anicie BUDZIAK za sprzątanie kościoła oraz panom Arkadiuszowi KOBUSOWI i Wiesławowi KUNIE za koszenie trawy wokół naszej świątyni
  2. Dziś zapraszam Zespół Synodalny na spotkanie po Mszy świętej o godzinie 12.00
  3. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie Bóg zapłać za przygotowanie czterech. W czwartek, na zakończenie oktawy o godz. 18.00, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Proszę Radę Parafialną o przygotowanie procesji, poszczególnych mieszkańców miejscowości o przygotowanie ołtarzy wokół świątyni, dzieci do sypania kwiatów
  4. We czwartek Uroczystość Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  5. W sobotę spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 10.00
  6. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „W Sercu Jezusa nasze szczęście”; „Najważniejsze jest bezpieczeństwo kraju”; oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie?”; „Nasza postawa wobec wojny na Ukrainie zmienia sposób postrzegania Polski i Polaków za granicą”. Jest jeszcze kolejny numer GOŚĆ EXTRA w cenie 12 zł poświęcony cudowi Eucharystii. Dla dzieci jest czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.  
  7. Rocznice: + Stanisław SMYCZEK, Zbigniew CHABROS, Jerzy KUNA, Stanisław KŁÓDKA, Jadwiga OCHAL, Stefan CHABROS, Edward ZIEMKA, Janina PIECH
  8. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.