Przejdź do treści

Ogłoszenia 10.04.2022 – Niedziela Palmowa

 1. Dziękuję paniom Annie SUMOREK i Hannie BUCZYŃSKIEJ oraz panu Grzegorzowi BUCZYŃSKIEMU i Marcinowi i Rafałowi BUCZYŃSKIM za sprzątanie kościoła oraz terenu wokół świątyni
 2. Dziś przeżywamy – Niedzielę Palmową – pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. błogosławieństwo palm
 3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 4. Wielki Czwartekjest pamiątką ustanowienia Mszy św., Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy.
 5. Wielki Piątek jest Pamiątką Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgię rozpoczniemy o  17.15 Drogą Krzyżową w kościele a o  godz. 18.00 nastąpi Liturgia Wielkopiątkowa z adoracją krzyża – ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej – następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 22.00. Pamiętamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

Wielka Sobota  poświęcenie pokarmów. Porządek poświęcenia pokarmów:

– w kościele parafialnym w godz. 9.00 , : Wolica godz. 9.30, Bronisławka godz. 9.45, Choszczów 10.00, Dęba, 10.15

 1. Zachęcam do Adoracji przy Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa, zarówno w piątek jak i w sobotę od godz. 9.00 aż do nabożeństw wieczornych. Na pewno każdy z nas ma wiele próśb i dziękczynień do przedstawienia w osobistej modlitwie Bogu.
 2. W Niedzielę Zmartwychwstania – Rezurekcja z procesją o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego. Msze św. także  o godz.9.00  i 11.00.
 3. Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 9.00; 11.00; i 12.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL.
 4. Zbiórka ministrantów w czwartek o godzinie 11.00
 5. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Miłosierny gniew Boga?”, ”Pasterze i fachowcy”oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Spowiedź – czy naprawdę niechciany sakrament?” w dodatku kolejna płyta CD z Biblią – dziś księgi prorockie.  Dla dzieci jest kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego z obrazkiem i modlitwą do Michała Archanioła.
 6. Rocznice: + Eugeniusz SUMOREK, Wincenty OSEK, Kazimierz MIZURA, Aleksander MAŃKO
 7. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami