Przejdź do treści

Ogłoszenia 01.11 -XXXI Niedziela zwykła

 1. Została uruchomiona strona internetowa naszej parafii http://parafiadeba.pl
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom Iwonie MAŃKO, Izabeli MIKOS, Ilonie MIKOS oraz panom Mariuszowi WOCHOWI i Jerzemu AFTYCE za skoszenie trawy wokół świątyni
 3. Tegoroczną Uroczystość Wszystkich Świętych oraz dzień zaduszny musimy przeżywać w zupełnie inny sposób niż zwykle to czynimy. Zachęcam wszystkie rodziny, ale także osoby samotne i chore do jedności na wspólnej modlitwie, dziękując Panu Bogu za dar osób świętych w Kościele, a jutro szczególnie za wszystkich zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz, z racji udzielonego w tym roku przez Penitencjarię Apostolską specjalnego pozwolenia, przez kolejne dni aż do końca listopada możemy uzyskać i ofiarować za zmarłych łaskę odpustu zupełnego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie w kościele lub kaplicy Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego lub też nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Dzieci mogą składać zbierane przez miesiąc październik wyklejanki różańcowe

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godziny 10.30. Spowiedź od godziny 15.30

                                         

 1. Wypominki – porządek nabożeństw;

 8 listopada /niedziela/ po Mszy św. o godzinie 17.00 – Wolica

15 listopada /niedziela/ po Mszy św. o godzinie 17.00 – Bronisławka

22 listopada / niedziela/ po Mszy św. o godzinie 17.00 – Dęba, Paluchów

                                            i Posiołek

29 listopada /niedziela/ po Mszy św. o godzinie 17.00 – Choszczów

                                           i Marianka

 1. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w kraju w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 32 osoby
 2. Dziękuję państwu ROJKOM z Dęby za chryzantemy do Kościoła
 3. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się 8 listopada po Mszy św. o godzinie 9.00
 4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia są kalendarze Maryjne na rok 2021, cena 6 zł
 5. Z naszej parafialnej rodziny odeszła + Stanisława PACZEK / Choszczów /
 6. Rocznice: + Stanisława MICHALCZAK, Tadeusz MISIUREK, Jan ALEKSANDROWICZ, Stanisław PIECH, Ewa ROJEK
 7. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, Niech nam Pan Bóg wszystkim błogosławi, dobrego Dnia Pańskiego