Przejdź do treści

Niedziela Świętej Trójcy 12.06.2022

  1. Dziękuję paniom Marii IWAN i Wiesławie MAZIARZ za sprzątanie kościoła oraz panom Kamilowi MAZIARZOWI i Markowi IWANOWI za koszenie trawy wokół naszej świątyni
  2. Dziękuję raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w nasz parafialny odpust, Radzie Parafialnej, rodzicom i dzieciom, które przystąpiły do I Komunii świętej, ministrantom, panu kościelnemu, panu organiście, dziękuję, w sposób szczególny paniom, które przygotowały posiłek
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
  4. Najważniejszym wydarzeniem obecnego tygodnia jest Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, nasze Msze św. w naszej świątyni o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie procesji jak w poprzednich latach przez Choszczów. Przejście przez Choszczów wymaga pozwolenia ze Starostwa Powiatowego w Puławach, które opiniuje to pismo i przekazuje na Policję.  Procesja będzie wokół naszej świątyni po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie stacji, Radę Parafialną proszę o zorganizowanie procesji, dziewczynki do sypania kwiatów oraz o dekorację naszych domów. Ofiary z tacy będą przeznaczone na stypendia przyznane przez Centrum Jana Pawła II
  5. Zakończył się roczny dyżur mieszkańców DĘBY. Za zorganizowanie dożynek parafialnych, wsparcie finansowe podczas rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz odpustu, ofiar na kwiaty, uczynną pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać. Dyżur przejmują mieszkańcy Choszczowa
  6. Zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 17. czerwca (piątek po Bożym Ciele) wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji
  7. W przyszłą niedzielę zapraszam Zespół Synodalny na spotkanie po Mszy świętej o godzinie 12.00
  8. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „U Pana Boga na służbie – kim są dzisiejsi ministranci i lektorzy?”; „Sedno procesji Bożego Ciała”; oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Czy unia boi się Boga?”; „Beatyfikacja we Wrocławiu”. Jest dzisiaj także kolejny numer GOŚĆ EXTRA w cenie 12 zł poświęcony cudowi Eucharystii. Dla dzieci jest czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.  
  9. Rocznice: + Zbigniew BUTRYM , Natalia PĘKALA, Bolesław STEFANIAK, Stanisław BUTRYM, Stanisława MICHNA
  10. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.