Przejdź do treści

IV Niedziela zwykła 30.01.2022

 1. Dziękuję paniom Ewie AFTYKA i Paulinie PATYK za sprzątanie świątyni. W czasie zimowym proszę aby do sprzątania kościoła przychodziła tylko jedna rodzina. Przypominam, także że dyżur pełniony jest przez cały tydzień, od soboty do soboty, w razie opadów śniegu do odśnieżania zapraszam panów z domów, które pełniły i pełnią dyżur
 2. Dziś ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc trędowatym
 3. We środę 2 dzień lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godzinie 16.00 i 17.00. Na Mszach świętych będzie miało miejsce błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Dawniej wystawiano je zapalone w oknach podczas burz oraz wkładano w dłonie konających. Zwyczaj ten nawiązuje do Chrystusa – Światłości świata. Mimo że święto to ma charakter Pański, w tradycji polskiej otrzymało silny charakter Maryjny; Chrystus jest Światłością świata, oświecającą nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Jezusowa Matka.
 4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia konsekrowanego, ustanowionym przez Jana Pawła II w 1997 roku. Naszą modlitwą ogarniamy osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich. Prosimy w tym dniu dobrego Boga o liczne i święte powołania. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne. W tym dniu przypada też 24 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Mieczysława Cisło – pamiętajmy w naszych modlitwach o pasterzu naszej Archidiecezji.
 5. Proszę grupę dekoracyjną, która przygotowywała wystrój świątyni na Boże Narodzenie o demontaż dekoracji po 02 lutego
 6. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych są przełożone o tydzień, w piątek spowiedź od godz. 15.30 w sobotę od godziny 15.30. Nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy ś. o godzinie 16.00
 7. W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania o godz. 12.00
 8. Najbliższą niedziela jest I niedzielą miesiąca lutego. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Dyżur eucharystyczny pełni Dęba. Na zakończenie nabożeństwa i Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 9. Wójt Gminy Kurów zaprasza uczestników projektu oraz osoby zainteresowane na spotkanie dotyczącego montażu instalacji fotowoltaicznych , które odbędzie się dziś o godz. 15.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie. Podczas spotkania zostaną udzielone informacje dotyczące projektu. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego
 10. W dniu 31.01.2022 / poniedziałek / w godz. od 9.00 do 13.00 w budynku obok kościoła w Kurowie – siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej, ul. Wojska Polskiego 1, będzie stacjonował szczczepieniobus. będzie możliwość zaszczepienia się preparatami jednodawkowym Johnson – Johnson oraz Pfizer bez wcześniejszej rejestracji. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.
 11. Do nabycia są „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Jak zatrzymać młodych w kościele?”; „Podróże z wiarą – dodatek tematyczny” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Czy jest zbawienie poza Kościołem?”; „Jak wygląda codzienne życie w klasztorze klauzurowym?”.Dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego. 
 12. Na naszej parafialnej stronie została uruchomiona nowa zakładka informacyjna dotycząca zmarłych
 13. Z naszej parafialnej rodziny do wieczności odeszli: śp. Krzysztof GŁOWACKI z Choszczowa oraz śp. Mieczysław CHABROS z Dęby – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 14. Rocznice: + Stefan OGÓREK, Marianna KOZAK, Ks. Franciszek RZĄD, Władysław TRYBUŁA, dołączmy także ks. Władysława i ks. Andrzeja
 15. Dziękuję za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzę dobrego dnia Pańskiego. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami.